Ampute Milli Takım Teknik Direktörümüz İsmail TEMİZ Sendikamızı Ziyaret Etti
< Geri

Ampute Milli Takım Teknik Direktörümüz İsmail TEMİZ Sendikamızı Ziyaret Etti 

2024 Avrupa Şampiyonası finalinde İspanya'yı 3-0 mağlup ederek üst üste üçüncü kez şampiyon olan Ampute Futbol Milli Takımımızın Teknik Direktörü ve TEDAŞ’tan üyemiz İsmail TEMİZ sendikamızı ziyaret etti.

Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU, ülkemize Avrupa Şampiyonu olmanın gururunu yaşatan Milli Takımımızı bir kez daha tebrik etti. TES-İŞ Sendikasının engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarını kaliteli ve eşit şartlarda sürdürebilmeleri, çalışma hayatında eşit fırsatlara sahip olabilmeleri ve engellerin kaldırılması noktasında son derece duyarlı olduğunu kaydetti. Hangi grupta olursa olsun engelli vatandaşlarımızın sporla hayata bağlanmaları ve ülkelerine hizmet vermelerinin önemli olduğunu dile getiren KABALOĞLU, üyelerimizin de etkili görevler üstlendikleri Ampute Futbolu adına elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz dedi.

Dört yılda bir gerçekleştirilen 2024 Avrupa Kupasını alarak üst üste üç kez Avrupa Şampiyonu olduklarını ve şu anda 2026 yılında yapılacak olan dünya kupasına hazırladıklarını ifade eden TEMİZ ise 2022 yılında şampiyonada kazandıkları dünya kupasını da bir kez daha ülkemize getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de11.5 milyon engelli bulunduğunu, yaklaşık 5.5 milyonunun ortopedik engelli olduğunu ve Ampute futbolu oynayabileceklerini dile getirdi. Tüm spor dallarında da benzer başarıların elde edilmesini temenni ettikleri kaydeden TEMİZ, Genel Başkanımız KABALOĞLU’na desteklerinden ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Nazik ziyaretlerinden dolayı Sayın İsmail TEMİZ’e teşekkür ediyor, Milli Takımımızı bir kez daha yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
TES-İŞ Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu