BAŞKENT DOĞALGAZ İŞYERLERİNDE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZE DUYURU
< Geri

BAŞKENT DOĞALGAZ İŞYERLERİNDE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZE DUYURU

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. işyerlerinde 9. Dönem, Sungurbey Enerji Müh. Dan. İnş. Eğt. Hiz. A.Ş., Artuk Müh. Dan. İnş. Enerji A.Ş. ve Teknovel Bilgi ve İletişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş. işyerleri için ise 3.Dönem toplu iş sözleşmelerinin ilk toplantısı 27.06.2024 tarihinde saat.13.00’da Sendikamızın Genel Merkez toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya işveren tarafı olarak Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Emre TORUN, Genel Müdür Asım YÜKSEL, Genel Müdür Yardımcısı, Danışmanlar, İnsan Kaynakları Müdürü ve ekibi katılırken Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU, Genel Başkan Yardımcılarımız, Ankara 2 Nolu Şube Başkan ve yöneticilerimiz katılmıştır.

Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU, idari maddelerin büyük bölümünün geçildiği toplantıda yaptığı konuşmada TES-İŞ Sendikasının işyerlerinin işçiler ve sendikalar için kutsal yerler olduğuna inanan; işyerlerine, üyelerinin işlerine, hak ve menfaatlerine sahip çıkan bir sendika olduğunu söyledi.

KABALOĞLU, yüksek enflasyon ortamında çalışanların geçim sıkıntısı çektiklerini, imzalanan toplu iş sözleşmeleriyle işçilerin menfaatlerinin yanında işyeri verimliliğinin ve yapılan iş kalitesinin de korunduğunu ifade etti. İşyerlerinde verimliliğin korunmasının yolunun adil bir ücret ve düzgün çalışma ortamının sağlanmasından geçtiğini kaydeden KABALOĞLU, bu toplu iş sözleşmelerinde de daha öncekilerle aynı anlayışla hareket edileceğini belirtti. Sözleşmelerin masada el sıkışarak ve çalışanların beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak şekilde bitirilmesinin her iki taraf için de en hayırlısı olduğunu, bu sonuca ulaşılabilmesi için yoğun bir çalışma yapılacağını söyledi. 

Toplu iş sözleşme müzakerelerimizin üyelerimize ve teşkilatımıza hayırlı sonuçlar getirmesini dileriz.