Enerjide Bağımsız Türkiye Yolunda Enerji Verimliliği Haftası Kutlu Olsun
< Geri

Enerjide Bağımsız Türkiye Yolunda Enerji Verimliliği Haftası Kutlu Olsun

2007 yılında Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile enerjinin etkin kullanılması, israfın önlenmesi, enerji maliyetinin ekonomi üzerinde oluşturduğu yükün hafifletilmesi ve çevrenin korunması amaçlanmıştır. Bu çerçevede T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; enerji kültürü ve enerji verimliliği bilincinin yaygınlaşması ve farkındalık yaratılması amacıyla her yıl Ocak ayının 2. Haftasında ve “Enerji Verimliliği Haftası” adı altında çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. 

Üyelerimizle birlikte ülkemizin enerji bağımsızlığının ve vatandaşlarımıza kesintisiz enerji arzının sağlanabilmesi için 1963 yılından bu yana emek veriyoruz. Dolayısıyla üretilen enerjinin israf edilmemesi ve tasarruf edilen enerji aynı zamanda üyelerimizin alın terinin ve emeğinin de korunması anlamına gelmektedir.

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, enerji üretiminin artırılması ama aynı zamanda israftan kaçınılmasıyla ülkemizin en önemli hedeflerinden birisi olan enerji bağımsızlığına hızlı adımlarla ulaşacağımıza inanıyoruz. Üyelerimize ve vatandaşlarımıza enerjiyi yerinde ve tasarruflu bir şekilde kullanmaları çağrısında bulunuyor, “Enerji Verimliliği Haftasının” enerjide bağımsız Türkiye yolunda faydalı ve hayırlı sonuçlar getirmesini diliyoruz. 

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu adına Genel Başkan İrfan KABALOĞLU