GENEL BAŞKANIMIZ İRFAN KABALOĞLU’NUN YENİ YIL MESAJI
< Geri

GENEL BAŞKANIMIZ İRFAN KABALOĞLU’NUN YENİ YIL MESAJI

Değerli Üyelerimiz,

Pandemi, patlak veren Rusya-Ukrayna savaşı ve ardından ekonomik risklerin artması, aynı şekilde enerji fiyatlarında ve tüm temel tüketim mallarında fiyat artışlarının yaşanması emeği ile geçinen kesimlere zor günler yaşatmaya devam ediyor. Yüksek enflasyonun bedelini adil olmayan bir şekilde alın teri karşılığında geçinen ücretli kesim ödemeye devam ediyor.

Bu süreçte elbette bazı şirketler de sıkıntılı günler yaşadılar, ancak pek çoğu olağanüstü karlar elde ediyorlar. Bizler, ülkemizde ve dünyada adalet için çalışıyoruz. Gelir dağılımında ve devlete ödenen vergide adalet istiyoruz. Eğitim ve iş bulmada fırsat eşitliği, eşit işe eşit ücret kısacası insan onuruna yakışır çalışma koşulları ve kaliteli bir yaşam istiyoruz. Geçim derdini düşünmek ya da işimizin başındayken iş kazası geçirir miyim? diye düşünmek istemiyoruz. Çalışırken işimize konsantre olmak sonrasında ailelerimizle daha fazla vakit geçirmek ve sosyal bir yaşam sürmek istiyoruz.

TES-İŞ Genel Merkez Yönetimi olarak; taleplerimizi gerçeğe dönüştürebilmek için sürdürdüğümüz çalışmalarımızda daha etkili olabilmek için, 3-4 Kasım 2022 tarihinde yaptığımız 12. Olağan Genel Kurulumuzun ardından Başkanlar Kurulumuzu topladık. Yayınladığımız Başkanlar Kurulu Bildirisi aracılığıyla alınan kararları sizlerle paylaştık. Alınan kararlara paralel olarak; Bölge ve Şubeler Genişletilmiş Temsilciler Kurulu adı altında üye, temsilci, baş temsilci, şube ve genel merkez yöneticilerimizi bir araya getiren toplantılar yapıyoruz. İlkini Trabzon ve ikincisini İstanbul’da düzenlediğimiz bu toplantıları, sosyal medya veya şubelerimiz vasıtasıyla sizlerden bize ulaşan her türlü bilgi ve geri bildirimi son derece önemsiyor, çalışmalarımızda mutlaka değerlendirmeye alıyoruz.

Gücümüzü sizden ve TES-İŞ’in sendikal mücadeledeki altmış yıllık onurlu geçmişinden alıyoruz.  Şartlar ne olursa olsun; yeni yıla sizlerden aldığımız güç, enerji ve mücadele azmi sayesinde birlik beraberlik içerisinde ve umutlu bir şekilde giriyoruz. Yıllardır sendikamızın da dile getirdiği EYT meselesinin çözümüne yönelik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yılın son günlerinde yaptığı açıklama vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.  EYT meselesinin çözümünde emeği geçen tüm kesimlere teşekkür ediyoruz.

Önümüzde yeni bir dönem, yeni bir yıl var. Sendikamızın gündeminde; yüksek enflasyon, kamu ve özel sektör toplu iş sözleşmeleri, örgütlenme, kamu ve belediye iktisadi teşebbüslerinde çalışan taşeron işçisi ve geçici işçi kardeşlerimizin kadro sorunu, fiili hizmet zammı, banka promosyonları ve öncelikli gündem maddelerimizden birisi olan vergi dilimleri gibi önemli konular var.  Sizlerin sendikamıza ilettiği işyerlerine ilişkin çözüm bekleyen konular var. Gündemimizde yer alan sorunların çözüme kavuşturulması için yürüdüğümüz yolda sizden aldığımız güç ve destekle gereken sendikal mücadeleyi kararlı bir şekilde vereceğimizi bilmenizi isteriz.

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak; aileniz ve sevdiklerinizle mutlu, huzurlu, esen dolu nice yıllar geçirmenizi diliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın ve dünya emekçilerinin yeni yılını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA İRFAN KABALOĞLU