29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!
< Geri

Türkiye Cumhuriyeti, Milletimizin tarihte benzeri olmayan fedakarlığı, azmi ve kararlığı sayesinde kurulmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde başlatılan, sayısız şehit ve  gazimizin inanç ve azmi ile kazanılan büyük zaferlerin sonucunda temelleri atılan Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü coşkuyla ve gururla  kutluyoruz.

Büyük zaferlerle bağımsızlığını koruyan ve esareti asla kabul etmeyeceğini yedi düvele kanıtlayan Türk Milleti, Cumhuriyetin ilanı ile aydınlanma yolunda büyük bir adım atarak çagdaş  medeniyetler arasındaki yerini almıştır. 

Cumhuriyetin ilanı milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olduğu kadar demokrasimizin ve Türk sendikal hareketinin bugüne kadar elde ettiği hak ve kazanımların da garantisidir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti bizlere ve yeni nesillere emanet ederek şu sözleri söylemiştir: "Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

TES-İŞ kendisine emanet edilen Cumhuriyeti her daim korumaya devam edecek ve gelecek nesillere taşıyacaktır.  

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.  Tüm üyelerimizin ve yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını  kutluyoruz. 

Ne Mutlu Türküm Diyene !

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu